עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
אליה, גרה בקדיתא עם בן זוגי וארבעת ילדיי, מנחת קבוצות.
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

שינה משותפת

30/04/2017 22:17
אליה
הורות, שינה משותפת

כשהכרתי את בן זוגי, הוא גר במבנה מעץ, מטבח בחוץ, גג ניילון, אמבטיה על במה ומיטה מוגבהת מול חלון רוחבי לנוף ההר.
כשעברתי לגור איתו בנינו חדר נוסף, מאסופת עצים שהיתה בחצר, שאריות של חומרים שונים, וביקשתי מיטה גבוהה כמו שהיתה וקיבלתי. לקראת לידתו של נועם השקענו לראשונה בבניית חדר מהוגן, ארבע קירות ישרים, בידוד, גבס, שפכטל וצבע. לנועם הכנו מיטת תינוקות, גם כורסת הנקה היתה לי, זה היה הדבר החשוב ביותר עבורי. 
ללא חשמל, הימים שלנו הסתיימו בשעה שבע בערב בערך, לאור נרות. את נועם הנקתי והנחתי במיטת התינוקות, אבל לא הצלחתי להיות רגועה. לא ידעתי מה הוא עושה שם, הוא ישן, נוח לו? אולי הוא לא עשה גרעפס וכואבת לו הבטן, עיניו פקוחות? על מה הוא מביט? על מה הוא חושב? לא הצלחתי להירדם בלי לראות אותו ולהרגיש. העברתי אותו למיטה שלנו, הדבר המובן מאליו היה להניח אותו ביננו. הילד הראשון שלנו, ושנינו רצינו להנות ולהתפעל. כל ערב אחרי מקלחת ש' היה עושה לו מסג' ואני הייתי מעשנת את הסיגריה השניה והאחרונה לאותו יום ומרגישה חופשייה לרגע, היינו שוכבים שנינו במיטה ונועם ביננו, שנינו מביטים ומתפעלים. הדבר הפך להרגל והשינה המשותפת נכנסה לחיינו. לא היתה אידיאולוגיה שתמכה, ואני הרגשתי תסכול רב והאשמתי את ש' שלקח ממני דבר מהותי מהזוגיות שלנו. כמה קל להאשים את בן הזוג כשלא מבררים לעומקן רגשות ותחושות. 
עומרי נולד וכעת ישנתי בין שני ילדים, האחד יונק והשני גמול מיניקה ומכור לדבר אחר (פופיק שעליו עוד בטח יסופר). כשחזרתי עם עומרי מחדר הלידה עדיין היו לי מחשבות על לינה מסודרת ולאור הניסיון עם מיטת הילדים הכנתי הפעם עריסת עץ קטנה שאותה העמדתי בצמוד למיטה. החזקתי מעמד בניסיונות עם העריסה במשך לילה או שניים עד שהעברתי את עומרי למיטה המשותפת. כשהתחלתי שוב ללכת לטיפול בשיחות, אחת השאלות שנשאלתי היתה מה הרגע האהוב עליי ביום, לקח לי זמן מה לחשוב והשבתי שהרגע האהוב עליי הוא הרגע בו אני נכנסת למיטה ומסתכלת על שני ילדיי  ישנים ומחבקת אותם. 
מכאן לכאן נוספו עוד שני ילדים ומקומו של בן זוגי מהמיטה המשפחתית ומהגוף שלי הלך והתרחק. המון שאלות עולות במשך השנים על הרווחים וההפסדים.המון ביקורת מצד המשפחה וחברים שלא מבינים, ורגשות אשם והססנות שמלווים אותי בכל דרך. נועם רק בשנה האחרונה ביקש לעבור למיטה משלו ועדיין בימים עמוסים ובעת כתיבת שאלות אלה הוא ישן איתנו. משהו נכון קיים  עבורי בשינה עם הילדים, אני זוכה  בכל לילה להרגיש ולחבק את נוגה מצד אחד ונתנאל מצד שני, אך תמיד חושבת אם עדיין הייתי מסוגלת להניח ראשי על כתפו של ש' ולהירדם.
IM AL
IM AL
30/04/2017 22:28
עבורי שינה משותפת = ללינה משותפת מושג מהקיבוץ,,,,
לא יכול להתנתק מזה :)
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: